Ota yhteyttä

Toimisto ja hallinto
Naulakatu 2
33100 Tampere

Puhelinvaihde

03 565 611

Sähköpostiosoitteet

etunimi.sukunimi@tampere.fi

Kotiateriapalvelu

Asiakaspalvelu
arkisin klo 8.00-12.00
puh. 040 801 2666
kotiateria.koukun.helmi@tampere.fi

Tampereen Voimia

Toimitusjohtaja
Tarja Alatalo
0400 852 010
tarja.s.alatalo@tampere.fi
Johdon assistentti, ts
Tanja Löytty
040 733 6708
tanja.loytty@tampere.fi

Viestintä

Viestintäsuunnittelija
Matliisa Lehtinen
040 806 2583
matliisa.lehtinen@tampere.fi

Lasten ja nuorten sekä Hoitoalan ja ikäihmisten palveluiden tuki

Palvelutuotantopäällikkö
Susanna Järvinen
040 800 4887
susanna.jarvinen@tampere.fi

Palvelualueet: päiväkodit, koulut ja toisen asteen oppilaitokset

Palvelupäällikkö, Pispala - Lielahti - Tesoma
Ulla Kulmala
0400 903 591
ulla.kulmala@tampere.fi
Palvelupäällikkö, Teisko - Atala - Kissanmaa
Johanna Toiva
0400 903 448
johanna.toiva@tampere.fi
Palvelupäällikkö, Kaleva - Muotiala
Tuula Vaherla
0400 750 320
tuula.vaherla@tampere.fi
Palvelupäällikkö, Hervanta - Kaukajärvi sekä toisen asteen oppilaitokset
Heidi Lahti
050 3094 588
heidi.lahti@tampere.fi

Palvelualueet: Sairaalat, asumispalvelut, palvelukeskusravintolat, toimintakeskukset ja ravintolat Carotiini ja Koukun Helmi

Ruokapalvelupäällikkö
Anu Salmela
040 820 7257
anu.k.salmela@tampere.fi
Ruokapalveluesimies
Katja Ahonen
040 773 1815
katja.lea.ahonen@tampere.fi

Asiakkuuksien hallinta

Asiakkuuspäällikkö
Tiina Tamiola
040 719 3998
tiina.tamiola@tampere.fi
Asiakkuusvastaava
Satu Soikkeli
040 719 2662
satu.soikkeli@tampere.fi
Asiakkuusvastaava
Matti Tanski
040 180 1620
matti.tanski@tampere.fi

Asiakasratkaisut ja hankinnat

Asiakasratkaisupäällikkö
Perttu Ylinen
040 806 3667
perttu.ylinen@tampere.fi
Suunnittelija
Anne Kaukinen
040 801 6314
anne.kaukinen@tampere.fi
Suunnittelija
Anne Rikala
050 405 8098
anne.rikala@tampere.fi

Tuotannon suunnittelu

Tuotantopäällikkö
Tuija Silvan
050 409 4912
tuija.silvan@tampere.fi
Tuotekehitysvastaava, ateriapalvelut
Maiju Suvanto
040 806 2828
maiju.suvanto@tampere.fi
Tuotekehitysvastaava, puhtauspalvelut
Elina Ahtiala-Huotari
050 464 8466
elina.ahtiala-huotari@tampere.fi
Suunnittelija, logistiikka
Annika Enqvist
040 800 4874
annika.enqvist@tampere.fi
Suunnittelija, tilat ja laitteet
Elina Lahti
040 861 1252
elina.lahti@tampere.fi
Tuotekehittäjä
Eeva Teuho
040 592 7178
eeva.teuho@tampere.fi
Ravitsemussuunnittelija, ts
Kaija-Leena Kristola
0400 126 877
kaija-leena.kristola@tampere.fi
Liiketoiminnan assistentti
Essi Kulmala
040 568 9853
essi.kulmala@tampere.fi

Talous

Hallinto- ja talouspäällikkö
Nina Suni
040 806 2148
nina.suni@tampere.fi
Controller
Veera Simola
040 719 4188
veera.simola@tampere.fi
Controller
Mika Pulli
040 806 2005
mika.pulli@tampere.fi
Suunnittelija, ICT
Hanna Siltanen
040 806 2064
hanna.siltanen@tampere.fi
Suunnittelija, sovellusasiantuntija
Satu Uitto
0400 174 116
satu.uitto@tampere.fi
Liiketoiminnan assistentti, laskutus
Suvi Vainionpää
040 824 1008
suvi.vainionpaa@tampere.fi
Liiketoiminnan assistentti, laskutus
Merja Jalokoski
050 523 7365
merja.jalokoski@tampere.fi
Liiketoiminnan assistentti, laskutus
Satu Markkanen
040 566 5705
satu.markkanen@tampere.fi
Liiketoiminnan assistentti, laskutus
Tiina Mäkelä
040 523 3084
tiina.makela@tampere.fi
Liiketoiminnan assistentti, laskutus
Anne Salo
040 801 6006
anne.salo@tampere.fi